جمعه 31 شهريور 1396

رسیدگی به مشکلات مرغداران بابلی با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامیعصر سه شنبه در نشست مرغداران و فعالان صنعت طیور شهرستان بابل در محل فرمانداری این شهرستان گفت: برطرف شدن مشکلات صنعت طیور در استان مازندران یک ضرورت است.

' حسین نیازآذری ' افزود : در ماه های اخیر مرغداران با مشکل فروش مرغ به قیمت مناسب و همچنین تهیه علوفه با کیفیت مواجه بودند.

وی ادامه داد : همه تلاش ها بر این است که با دعوت از معاون وزیر جهاد کشاورزی و شنیدن حرف های تولید کنندگان ، پیگیر ثبات قیمت مرغ و خرید تضمینی و همچنین تهیه علوفه مرغوب بدون واسطه و برقراری امنیت در تولید باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: با توجه به شیطنت های دشمنان نظام اسلامی در سقوط قیمت نفت ، حمایت از تولید کنندگان بخش کشاورزی با توجه به ظرفیت های خوب صادراتی در کشورهای همجوار یک فرصت استثنایی به حساب می آید.

نیازآذری با بیان اینکه استان مازندران در تولید مرغ جزء سه استان تاثیرگذار کشور است ، افزود : از تمام ظرفیت ها برای رونق تولید و صادرات آن استفاده خواهیم کرد.

وی ادامه داد : بنا به گزارش تولید کنندگان هم اکنون هزینه تولید مرغ در استان بیش از 40 هزار ریال است، اما آنها محصول خود را حدود 35 هزار ریال در بازار می فروشند.

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت : راه اندازی واحدهای جدید مرغداری در کشور ممنوع شده است.

وی با بیان اینکه سالانه دو میلیون تن مرغ در کشور تولید می شود ، گفت : ایران هفتمین کشور تولید کننده مرغ در جهان است.

او افزود : اگر از تمام ظرفیت های موجود در تولید مرغ کشور استفاده کنیم، 50 درصد به تولیدات بدون افزودن واحدهای جدید مرغداری اضافه خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت : ایران تا سال گذشته وارد کننده عمده مرغ بود تا آنجا که در سال 91 پنجاه هزار تن مرغ وارد کردیم ولی در سال 93 نه تنها واردات به صفر رسید بلکه نسبت به سال گذشته صادرات مرغ در کشور 20 درصد افزایش یافت.

وی افزود : وزارت جهاد کشاورزی به دنبال افزایش اختیارات اتحادیه های مرغداران در استان ها و شهرستان ها است تا از این طریق تولیدکنندگان بتوانند بر اساس نیاز جامعه و میزان صادرات به تولید بپردازند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت : با تعامل سازنده بین وزارت جهادکشاورزی ، اتحادیه ها و مرغدارن می توانیم به امنیت تولید و ثبات قیمت دست یابیم.

Portal Administration 0.0871582 ITShomal.com