جمعه 31 شهريور 1396

نیازآذری در جلسه علنی مجلس/یا راهی خواهیم یافت ؛ یا راهی خواهیم ساخت...

حسین نیازآذری در جلسه علنی مجلس در نطق میان دستور خود ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اعظم(ص) گفت: نهم دی ماه 88 که انقلابی در انقلاب برای انقلاب بوده است ملت بزرگ ایران با وحدت و یکپارچگی و با درک صحیح از مبانی اصولی نظام برای خشکاندن ریشه فتنه انزجار و نفرت خود را از سران فتنه خارجی و داخلی اعلام و در جهت پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جایگاه رفیع ولایت فقیه که پرچمدار استمرار حرکت انبیاء است یک روز ماندگار و فراموش نشدنی که زینت نظام و مردم بوده است را به ثبت رساندند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه شکر این نعمت ایجاب می کند سیره شریف نبوی با خدمت به مردم تجلی یابد، عنوان کرد: امروز سنگر مجلس باید به تأسی از راه شهید مدرس(ره) دژ مستحکم دفاع از آرمان های امام(ره) و رهبری و جایگاه ولایت مطلقه فقیه باشد.

وی افزود: اکنون که تحولات بین المللی و شرایط داخلی سنگر فرهنگ و اقتصاد را در اولویت خدمتگزاری قرار داده، این مسئولان نظام، نخبگان، حوزه و دانشگاه و دانشجویان خواهند بود که با بصیرت و مجاهدت علمی، عزم ملی و مدیریت جهادی افسران مقاوم جنگ نرم باشند.

نیازآذری ادامه داد: تحولات و شرایط حساس بین المللی و منطقه ای ضرورت هوشیاری و انسجام آحاد ملت و همه خادمان نظام را دو چندان کرده و مجلس شورای اسلامی به عنوان مظهر تبلور اراده ملت باید در استیفای حقوق آنها کوشا باشد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: ملت هوشیار و بصیر ما که با دقت مذاکرات هسته ای را دنبال می کنند شاهد ظالمانه بودن سیاست ها و اقدامات ابرقدرت ها هستند و ضمن پشتیبانی از تیم مذاکره کننده، حق واقعی ایران اسلامی در داشتن انرژی صلح آمیز هسته ای را از آن خود می دانند.
لزوم نگاه راهبردی به توسعه متوازن کشور

وی افزود: در حوزه تحولات داخلی و در آستانه بررسی و تصویب قانون بودجه سال 1394 توجه به الزامات برنامه محوری و نگاه راهبردی به توسعه متوازن می تواند کشور را در مسیر عقلانیت و اعتدال جدا از رویکردهای شعاری و سیاسی رهنمون سازد.
نیازآذری تأکید کرد: اگر دولت بخواهد تغییری در وضعیت کشور ایجاد کند باید مسائل اساسی کشور را مورد بررسی قرار دهد و از بین آنها چند مشکل عمده را در اولویت قرار دهد به عبارتی اولویت اولویت ها را با نظرخواهی از نخب نخبگان شناسایی و انتخاب کند.
نماینده مردم بابل در مجلس نهم با بیان اینکه یکی از اولویت های اصلی و اساسی کشور در حال حاضر رشد تولید به ویژه در بخش تولید، کشاورزی، دامپروری و صنایع و معادن است، یادآور شد: اکنون می توان از فرصت تهیه برنامه ششم توسعه که برنامه هم یک سند فنی و هم یک سند سیاسی است و منظور طرح بایسته های لازم برای ریشه دار کردن تولید در کشور استفاده کرد.
وی افزود: در این ارتباط ضروری است مسائلی نظیر شفافیت قوانین و بخشنامه ها، تقلیل هزینه های مبادله، پاکدامنی و مبارزه با فساد، بازآرایی ساختارهای نهادی به نفع تولید به عنوان محورهای اساسی برنامه مورد توجه قرار گیرد و همچنین لازم است بین سیاست های پولی، مالی، ارزی، صنعتی، کشاورزی، واردات و صادرات هماهنگی وجود داشته باشد و چاره کار احیای واقعی شورای اقتصاد است.

دولت در عمل تدبیر کند

نیازآذری رکود، بیکاری جوانان، گرانی، معضلات اداری، ناهنجاری های اجتماعی، اعتیاد، طلاق و فساد را از نگرانی و دغدغه های اصلی خانواده ها دانست و گفت: آنها به دنبال پیگیری روند بازیگری در عرصه سیاست نیستند لذا از دولت محترم انتظار می رود در رفع نگرانی خانواده ها در عمل تدبیر کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در ادامه با بیان اینکه شهرستان بزرگ بابل در کنار مشکلات و تنگناها دارای فرصت ها و ظرفیت های قابل توجهی برای سرمایه گذاری و توسعه متوازن است، اذعان کرد: بابل در صورت سیاست گذاری و برنامه ریزی صحیح می تواند پیشرفت کند، از جمله آنکه شهرستان بابل به دلیل شرایط خاص ارتباطی، تجاری، تاریخی مستعد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی است و از این تریبون از دولت محترم انتظار می رود که با جدیت طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهند که این مهم موجب تحول اساسی و زیربنایی در اقتصاد استان مازندران خواهد شد.

وی افزود: همچنین استقرار دفتر اتاق بازرگانی و گمرک که مورد مطالبه مردم و تجار شریف است از مسئولان اتاق بازرگانی ایران و وزارت امور اقتصاد و دارایی انتظار می رود اقدام جدی مبذول دارند.

نیازآذری در ادامه با بیان اینکه مردم ما از وزیر صنعت، معدن و تجارت گله مندند، عنوان کرد: چرا معدن زغال سنگ البرز مرکزی و گلیران که باعث ایجاد اشتغال می شود از فعالیت مناسبی برخوردار نیست.

نماینده مردم بابل در مجلس نهم ادامه داد: بی مهری و کم توجهی به کشاورزان، باغداران، دامداران آسیب دیده از برف و یخبندان مازنداران در سال گذشته و عدم تأمین خسارت های کمرشکن، انگیزه های تولید را از سربازان خط مقدم اقتصاد مقاومتی سلب کرده است لذا ضمن گلایه و اعلام نگرانی از سوی کشاورزان باغیرت انقلابی، انتظار می رود دولت در اسرع وقت به داد کشاورزان برسد و سفره های خالی آنها را رونق بخشد.

وی تصریح کرد: صنعتگران و کارآفرینان به عنوان سربازان خط مقدم تولید اقتصاد مقاومتی هنوز امیدوار به حمایت دولت و توجه بانک ها در تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش به اصلاح روش های ارائه تسهیلات هستند و متأسفانه رویه های کند، پیچیده و طولانی، تأمین تسهیلات امنیت تولید را با خطر مواجه ساخته است.

نیازآذری در ادامه ضمن تشکر از وزارت راه و شهرسازی که طرح کنارگذر بابل را سرعت بخشید، گفت: هنوز با وعده بهره برداری از فاز 1 فاصله داریم و اگر پیمانکاران با سرعت بیشتری فعالیت نکنند نمی شود به آینده پروژه امیدوار بود و مردم انتظار دارند بهسازی، تعریض و توسعه راه های مواصلاتی شهرستان بابل اقدام جدی تری به عمل آید.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در ادامه ضمن تشکر از سیاست جهادگونه مجلس و دولت در حوزه سلامت و قدردانی از وزیر بهداشت، معاونان، پزشکان، پرستاران و کادر اداری مراکز درمانی، خواستار عدالت بهداشتی و ارتقای سطح درمانی مناطق و مراکز محروم حوزه انتخابیه شد و گفت: از وزارت بهداشت به خاطر عدم پیگیری ساخت بیمارستان بندپی و بابلکنار گلایه دارم که متأسفانه هیچ اراده ای در دانشگاه علوم پزشکی بابل برای پیگیری این درخواست مهم وجود ندارد.

وی افزود: از دستگاه های اجرایی استان و شهرستان انتظار می رود بر اساس نگاه ارزشمند استاندار جهادی، پرتلاش مردم مازندران از ظرفیت مجلس و نمایندگان برای خدمت به مردم به نحو مطلوب بهره گیرند و اساس کار و مدیریت خود را معطوف به خدمتگزاری نموده و با جدیت مطالبات مردم را پاسخگو باشند.

نیازآذری خطاب به وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: برطرف کردن دغدغه های فرهنگیان و معلمان و ساماندهی مطالبات آنها ایجاب می کند طرح رتبه بندی معلمان و تأمین معیشت این قشر پرتلاش برای تحقق اهداف آموزش و پرورش مد نظر قرار دهند.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به کشورهای 5+1 اعلام کرد: هیچ بن بستی برای توسعه ایران بزرگ وجود ندارد یا راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت.

Portal Administration 6.005859E-02 ITShomal.com