شنبه 01 مهر 1396

بقاع متبرکه نیازمند تخصیص اعتبار از سوی مجلس و دولت هستند

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: اماکن مذهبی و بقاع متبرکه نیازمند سرمایه گذاری و تخصیص اعتباراتی از سوی مجلس و دولت هستند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران،' حسین نیازآذری ' با اشاره به نامگذاری سال 93 به عنوان ' اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ' و دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص مسائل فرهنگی گفت : توجه به زیرساخت های فرهنگی که یکی از مهم‏ترین آنها توجه به امامزادگان و بقاع متبرکه، ضروری است.

وی گفت: بی‏شک صرف هزینه در احیا و ترمیم اماکن مذهبی از موارد مهمی است که باید مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد.

نیازآذری تصریح کرد: اماکن مقدس و متبرک به وجود مقدس امامزادگان و بزرگان دین که در جهت حفظ شعائر دین اسلام جان خود را فدا کردند، از لحاظ موقعیت اعتقادی و مذهبی جایگاه و شأن والایی نزد مردم دارند.

وی افزود: مراکز فرهنگی و مذهبی همچون بقاع متبرکه محل رجوع مردمی است که برای آرامش روحی و روانی به این اماکن می روند؛ بنابراین این مراکز مهم و تأثیرگذار مستلزم سرمایه گذاری و تخصیص اعتباراتی از سوی مجلس و دولت است که البته کمک ها و اعتباراتی را اختصاص داده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با ناکافی برشمردن اقدامات احیا و نوسازی اماکن مذهبی گفت: احیا و نوسازی این اماکن نیازمند توجه سیستمی و اصولی است تا مردم بتوانند استفاده بهینه از این اماکن به ویژه بقاعی که در مسیر تردد زائران حرم مقدس رضوی است، داشته باشند.

نیازآذری اضافه کرد: نگاه مردم به اماکن مذهبی به عنوان میراث ماندگار این مرز و بوم نیازمند پشتیبانی دولت است و اگر به دنبال اثرگذاری بیشتر این اماکن در جبهه فرهنگی هستیم، باید این پشتیبانی دو چندان شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی میقات الرضا (ع) به میزبانی استان سمنان، برگزاری چنین همایش هایی را در مسیر ترویج مبانی دینی و تعظیم شعائر انقلابی اثرگذار دانست و گفت: نتایج حاصل از برگزاری همایش باید تبدیل به برنامه ای جامع و مدون در راستای عملیاتی و اجرایی شدن برنامه ها و پیشنهادات باشد.

Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com