جمعه 31 شهريور 1396

وضعیت کنونی تولید برنج در کشور مطلوب نیست

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش بارش نزولات آسمانی در فصل زراعی امسال، گفت: وضعیت تولید برنج در کشور مطلوب نیست.

printنسخه قابل چاپ

  •  
  •  
  •  
  •  

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حسین نیازآذری عصر امروز در اختتامیه همایش ملی برنج در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری، اظهار داشت: وضعیت کنونی تولید برنج کشور مطلوب نیست و برای تولید در این زمینه نیاز به ظرفیت سازی مناسب است.

وی با بیان اینکه کشاورزان آمادگی دارند تا با دل و جان کشت و تولید برنج را آغاز کنند، افزود: حمایت مسئولان اجرایی در زمینه تامین نهاده‌ها، آموزش‌های لازم و امکانات مورد نیاز ضرورت دارد.

نیازآذری با اشاره به استفاده از تبصره 11 قانون بودجه کشور، تاکید کرد: این تبصره می‌تواند در زمینه لایروبی آب‌بندان‌ها، تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری و مکانیزاسیون و بهره برداری از چاه‌های کشوررزی مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه توجه به استفاده درست از منابع می‌تواند هزینه تولید را کاهش دهد، تصریح کرد: با کاهش هزینه‌های تولید در زمینه تولید برنج ارتقا بهره ورای را شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم بابل در مجلس با اشاره به برگزاری شانزدهمین همایش برنج کشور در ساری، خاطرنشان کرد: برپایی همایش‌های تخصصی حوزه کشاورزی از اقدامات مناسبی بوده که می‌تواند محققان و دست اندرکاران مختلف حوزه کشاورزی را گردهم بیاورد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز در بودجه 94 رویکرد خوبی را در زمینه توسعه فعالیت‌های کشاورزی اتخاذ کرده است.

عضو مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: در بررسی بودجه, اوامر رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی ملاک بررسی قرار گرفته و در جهت تحقق منویات رهبری در این موضوع رویکردها کاملا جدی لحاظ شده است.

نیاز آذری گفت: توجه به اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌تواند از واردات غیرضروری جلوگیری کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کمیسسیون کشاورزی در زمینه بودجه کمک‌های خوب فنی اعتباری را در نظر گرفته است.

وی افزود: هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در کشور برای توسعه کشاورزی سرمایه‌گذاری می شود و سهم مازندران نیز در این زمینه سهم ویژه‌ای است.

نیازآذری ابراز امیدواری کرد: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی مازندران با ایجاد تعامل و همکاری دولت و مجلس ظرفیت‌سازی مناسبی در توسعه کشاورزی مازندران داشته باشند.

 

Portal Administration 3.393555E-02 ITShomal.com