سه شنبه 04 مهر 1396

نیازآذری:فرهنگی نباید دغدغه مسائل رفاهی داشته باشد

در حالی اعتراضات گسترده صنفی معلمان در سراسر کشور و استان برپا شده است که این روزها کمتر نماینده ای به این موضوع مهم ورود کرده است .

در این بین اما نماینده بابل با ورودی شجاعانه و با عذرخواعی شجاعانه تر از جامعه فرهنگیان ، دولت را به ارائه لایحه حمایتی از فرهنگیان فراخواند و

حسین نیازآذری آادگی کامل خود و همکارانش را برای تصویب لایحه حمایتی دولت از فرهنگیان اعلام کرد .

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تامین خواسته‌های صنفی و منزلتی معلمان، گفت: دولت برای جبران مطالبات و خواسته‌های فرهنگیان به مجلس لایحه دهد.

حسین نیازآذری در حاشیه بازدید از موسسه آموزشی توسعه ذهن بابل اظهار کرد: وقتی آموزش سنگ بنای توسعه و پیشرفت کشورهاست شایسته است به ابزار و لوازم آن نیز توجه کرد.

عضو مجمع نمایندگان مازندران افزود: فعالان دستگاه تعلیم و تربیت و قشر فرهیخته فرهنگی نباید دغدغه مسائل رفاهی داشته باشند چرا که معلمان دارای عزت و ارزش والایی در جامعه بوده و نباید شرایط زندگی آنان طوری باشد که مجبور به انعکاس میدانی خواسته‌های خود شوند.

وی با اشاره به شرایط نابرابر معیشتی بین معلمان و سایر کارکنان دولت، تصریح کرد: جایگاه آموزش و اهمیت نظام تعلیم و تربیت ایجاب می‌کند همه ارکان و قوای نظام به‌ویژه مجلس و دولت با همدلی بر بهبود امور معیشتی و منزلتی معلمان تمرکز کنند.

نیازآذری بیان کرد: منزلت و جایگاه معلم چنان رفیع و با ارزش است که دولت و مجلس باید حتی از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای تامین مطالبات آن‌ها استفاده کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با عذرخواهی از محدودیت‌ها و تنگناهای به‌عمل آمده برای امور رفاهی و معیشتی معلمان از دولت خواست برای جبران مطالبات و خواسته‌های فرهنگیان به مجلس لایحه دهد.

این مسئول اجرای سند تحول آموزش و پرورش را یکی از اولویت‌های نظام آموزشی کشور دانست و تحقق آن را منوط به تامین نیازهای منزلتی و رفاهی فرهنگیان برشمرد.

نیازآذری جامعه فرهنگی را اقشاری انقلابی، ولایی، متعهد و دل‌سوز نظام خواند و انعکاس میدانی دغدغه‌های صنفی معلمان را، موضوعی خانوادگی و درون‌سیستمی تعریف کرد و یادآور شد: معلمان همواره بیش از معیشت به منزلت نیازمند هستند که باید مجلس و دولت متاثر از آموزه‌های دینی در این باره اهتمام داشته باشند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی نمایندگان مجلس برای فراهم کردن شرایط مناسب‌تر برای ارتقا جایگاه فرهنگیان، گفت: موسسه نگاه نو و توسعه ذهن سبب افزایش مهارت‌های ذهنی و آموزشی دانش‌آموزان شده و گامی موثر در جهت علم‌محوری است که جای تقدیر دارد.

Portal Administration 0.03125 ITShomal.com