سه شنبه 04 مهر 1396

شیر نفت باید به‌روی اعتبارات جاری بسته شود

حسین نیازآذری عصر امروز در همایش روز کار و کارگر با تبریک میلاد حضرت علی (ع)، هفته معلم و روز کارگر و با بیان اینکه علی (ع) بزرگ‌معلم تاریخ بشریت، خود نماد کار و برنامه در جهان است، اظهار کرد: کار و کارگر نماد نوآوری، سازندگی، توسعه و تعالی است و بر اساس این نگاه بلند، کارگران و کارفرمایان لازم و ملزوم هم هستند؛ اگر امروز نام ایران در جهان می‌درخشد، حاصل پایمردی ملت ایران به‎ویژه جوانانی است که در دفاع مقدس از کار و خدمت غافل نبوده و امروز نیز در تحریم‌ها جوانمردانه ایستاده‎اند.

وی با عنوان اینکه امروز دنیا پویایی ملت سرافراز ایران را درک کرده که پای مذاکرات می‌نشیند، ما برای حفظ اسلام پای مذاکره رفتیم وگرنه میزی برای استکبار نمانده است، افزود: امروز عربستان زنان و کودکان مظلوم یمن را به خاک و خون کشیده و زمانی همین نگاه را نسبت به ایران داشت ولی ما ایستادیم و نگذاشتیم کسی بگوید ایران نباشد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برای برون‌رفت از شرایط فعلی باید اقتصاد مقاومتی را جایگزین اقتصاد نفتی کنیم که هنوز ۲۵ درصد بودجه کشور از منابع نفتی است، باید شیر نفت را به روی اعتبارات جاری ببندیم، در آن صورت برای اقتصاد خود ارزش قائل می‌شویم.

نیازآذری با اشاره به اینکه چهارهزار میلیارد تومان در اختیار اشتغال جوانان قرار می‌گیرد، بیان کرد: مجلس در مسیر هدفمندی یارانه به دولت اجازه داد که یارانه پردرآمدها را حذف کند تا در اختیار تولید، اشتغال جوانان، فضای کسب و کار، صنعت و حمل و نقل قرار گیرد.

وی اضافه کرد: دولت باید گام مهمی را در راه صیانت از کار و کارگر برداشته و فضای کسب و کار را در اختیار تولیدکننده قرار دهد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در میدان کار و عمل این همدلی و هم‌زبانی ایجاد شود، گفت: باید بحث بهره‌وری را در عرصه کار بالا ببریم و کالای تولیدی ما برند تجاری داشته باشد.
Portal Administration 7.421875E-02 ITShomal.com