جمعه 31 شهريور 1396

نماینده بابل در تذکری شفاهی : لزوم تجدیدنظر در نحوه اخذ و میزان مالیات بر ارزش افزوده/دست گچی معلمان، بیشتر از درختان میوه می‌دهد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس بر لزوم تجدیدنظر در نحوه اخذ و میزان مالیات بر ارزش افزوده تاکید کرد و گفت: در این موضوع باید با مشارکت اتاق اصناف ساز کار مناسبی اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین نیاز آذری در نشست علنی امروز یکشنبه (20 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: براساس گزارشات واصله و در نشست‌های مشترک با مسئولان اتاق اصناف، روسای اتحادیه‌ها و اعضای هیات مدیره، متاسفانه در وصول مالیات بر ارزش افزوده شهرستان بابل، شأن و جایگاه اصناف، کارآفرینان و بازاریان شریف توسط برخی مأموران مالیات رعایت نمی‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با توجه به انتقاد شدید اصناف از اخذ چندباره مالیات بر ارزش افزوده بر لزوم مدیریت و شفافیت و نظارت بیشتر در این حوزه تاکید کرد و گفت:‌ قطعا باید در نحوه اخذ مالیات تجدید نظر شده و ساز کار مناسبی با مشارکت اتاق اصناف و تشکل‌های صنفی در این حوزه اتخاذ شود.

وی ادامه داد: این روزها همه صدای قشر فهیم فرهنگیان را شنیده‌ایم، خدای ناکرده نگوییم آموزش و پرورش تنها مصرف کننده است بلکه نیمکت چوبی و دست گچی معلمان، بیشتر از درختان میوه می‌دهد.

نیازآذری تصریح کرد: متاسفانه در مازندران به بهانه حفظ حقوق بیت المال و عدم شفافیت قانون منابع طبیعی برخی ساکنان روستاها و کشاورزان از حداقل امکانات همچون جاده، آب شرب، برق و گاز محروم هستند از این رو سه قوه باید به این مقولات رسیدگی کرده و چاره‌ای بیاندیشند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه نحوه اجرای طرح پزشک خانواده در مازندران نیازمند توجه از سوی وزارت بهداشت است، گفت: باید زیرساخت‌های لازم برای خدمت به مردم فراهم شود.

Portal Administration 6.103516E-02 ITShomal.com