سه شنبه 04 مهر 1396

نامه نیازآذری به استاندار مازندران/ بین دستگاه های اجرایی همکاری و همدلی لازم وجود ندارد

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به ربیع فلاح جلودار از عدم وجود همکاری و همدلی بین دستگاه های اجرایی استان انتقاد کرد .

در نامه حسین نیازآذری آمده است :

برادر گرامی جناب آقای دکتر فلاح جلودار
 استاندارمحترم مازندران

باسلام و احترام؛
همانگونه که استحضار دارید مطابق برخی قوانین عادی و مصوبات هیات وزیران ترکیب ،تقویم و نحوه تشکیل جلسات شوراها ، مجامع و کارگروه های مختلف ملی ، استانی و شهرستانی مشخص گردیده و همچنین زمانبندی ابلاغ مصوبات نیز تعیین وتاکید شده است.اما متاسفانه مشاهده می گردد زمان انعکاس مصوبات کارگروه ها ی استانی و شهرستانی و مدت زمان پاسخ به استعلام ها به متقاضیان روال واستاندارد مشخصی نداشته و با تاخیر فراوان انجام می گیرد.یا هیچ نظارتی برآن نیست .

بطور مشخص بسیاری امور مرتبط با روندهای سرمایه گذاری و کارآفرینی دربانک ها و دستگاه های اجرایی استان مازندران و شهرستان بابل«زمان بر »و کسل کننده است! بطوری که بسیاری از طرح ها به همین خاطر در استان راکد مانده یا سرمایه گذاران استان دیگری رابرای کسب و کار انتخاب نموده اند.

علیرغم قوانین تسهیل کننده پیرامون فضای کسب و کار؛ بین دستگاه های اجرایی همکاری و همدلی لازم وجود ندارد و دراین فرآیند طولانی ارباب رجوع سرگردان و بی انگیزه می شود، حال آنکه استان با رکود اقتصادی وبحران بیکاری مواجه هست و بدلیل فقدان سرمایه گذاری از قافله توسعه نسبت به سایر استان ها عقب مانده ایم. با این شرایط کندی روندهای سرمایه گذاری و رخوت سیستم اداری خود مصیبت دیگری در مازندران است که نگرانی موکلانم رادوچندان نموده است.

همدلی و هم زبانی دولت و ملت ایجاب می نماید وفق سیاست های کلی « نظام تحول اداری» ترتیبی اتخاذ گردد تا ضمن پایش واستاندارد سازی روند بررسی استعلام ها، زمان پاسخگویی نیز به حداقل ممکن کاهش یابد و مدیران محترم نسبت به امور سرمایه گذاران وکارآفرینان دغدغه بیشتری بخرج دهند.موجب امتنان خواهد بود ، اینجانب را از روند و نتیجه اقدامات بعمل آمده مطلع فرمایند.

 

حسین نیازآذری

نماینده مردم شریف بابل در مجلس شورای اسلامی

Portal Administration 8.984375E-02 ITShomal.com