پنجشنبه 30 شهريور 1396

اختصاص 250 میلیارد ریال برای تامین آب شرب 70 روستای بابل

حسین نیازآذری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابل با اشاره به اینکه به‌زودی فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بابل از محل BOT سرمایه‌گذاری و احداث می‌شود، اظهار کرد: 250 میلیارد ریال برای تامین آب شرب 70 روستای بابل اختصاص یافت.

وی با اعلام اینکه فاز دوم فاضلاب شهری بابل 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 200 هزار نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد، افزود: طرح ملی آب‌رسانی شهرستان بابل از محل سد البرز با ساخت بزرگ‌ترین تصفیه‌خانه شمال کشور و خط انتقال 49 کیلومتر در دست احداث است که تا پایان اجرا حدود 200 میلیارد تومان هزینه دارد.

نیازآذری تصریح کرد: با اتمام این پروژه مشکل آب شرب بابل برای 50 سال آینده رفع می‌شود و این طرح تا سه سال دیگر به اتمام می‌رسد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی از تامین آب شرب سه شهر گتاب، خوشرودپی و گلوگاه در سال 94 با اعتبار 67 میلیارد ریال با ساخت مخازن 2 هزار مترمکعبی، خط انتقال، ایستگاه پمپاژ و حفر چاه خبر داد و تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها بهداشت و سلامت 6 هزار خانوار این شهرها ارتقا می‌یابد.

وی ادامه داد: با احداث سد سجادرود تحول شگرفی در پایداری و توسعه اقتصادی، گردشگری و اشتغال جنوب شهرستان بابل شامل بخش‌های بندپی شرقی، بندپی غربی، بخش مرکزی و بخش گتاب ایجاد می‌شود.

نیازآذری با بیان اینکه ظرفیت نمایندگی باید برای کارهای کلان و ملی صرف شود، گفت: تلاش کردیم از طریق اعمال وظایف نظارتی از 15 طرح ملی و 315 طرح استانی شهرستان بابل با اعتبار حدود یک‌هزار میلیارد تومان مراقبت کرد و با حمایت از دستگاه‌های اجرایی و پیگیری‌های مجدانه بابل را در مسیر شکوفایی قرار دهیم.

Portal Administration 0.0625 ITShomal.com