شنبه 01 مهر 1396

ارتقاء ساختار دانشگاه علوم پزشکی بابل در اولویت قرار گیرد

حسین نیازآذری بعدازظهر امروز در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بابل خواستار ارتقا ساختار دانشگاه علوم پزشکی بابل شد و اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی بابل برند این شهرستان بوده و ارتقای ساختاری آن ضرورت و مکمل طرح نظام سلامت کشور است.

وی با دریافت گزارشی از آخرین وضعیت آموزشی، بهداشتی، درمانی، پژوهشی و توسعه‌ای دانشگاه، افزود: دانشگاه علوم پزشکی بابل یکی از مراکز مهم علمی، آموزشی و درمانی تیپ یک کشور بوده که استعداد توسعه فراگیر دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع  وزیر بهداشت به شهرستان بابل، خاطرنشان کرد: طرح آمایش آموزش پزشکی نباید سبب نگرانی جامعه پزشکی شود.

نیازآذری در این جلسه دغدغه مشترک مردم و پزشکان را درباره نقایص طرح پزشک خانواده یادآور شد و خواستار رفع نواقص اجرایی آن حسب وعده وزیر بهداشت شد.

عضو مجمع نمایندگان مازندران ارتقا سطح درمانی دانشگاه را در ایجاد کلینیک‌های جدید درمانی امید، گامی امید بخش و عدالت محورانه خواند و ادامه داد: بهره‌برداری از آنها سبب رضایت‌مندی مردم است.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه از جامعه پزشکی خواست با منطق آینده‌ نگری نسبت به ارتقا و توسعه دانشگاه همدل و هماهنگ باشند و از ظرفیت‌های مجلس، خیرین و سرمایه‌گذاران استفاده کنند.

نیازآذری در پایان تجلیل از فرهیختگان جامعه پزشکی بابل را حرکتی ارزشمند برشمرد و اظهار کرد: اقدام فرهنگی مدیریت دانشگاه در این زمینه جای تقدیر دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توجه به دغدغه پرستاران، گفت: با توجه به افزایش حجم پذیرش بیماران در طرح تحول سلامت باید انگیزه‌های شغلی و رفاهی پرستاران را مدنظر داشت.

Portal Administration 5.078125E-02 ITShomal.com