سه شنبه 04 مهر 1396

اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای اجرای طرح ملی آبرسانی بابل

حسین نیازآذری  در مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهار کرد: نقش خبرنگاران در رسانه‌های گروهی در هدایت و تنویر افکار عمومی اثرگذارتر از ابزارهای نظامی بوده و رکن مهم جامعه مدنی در تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به شمار می‌رود.

وی تکریم از خبرنگاران را تکریم از اندیشه و حکمت برشمرد و افزود: خبرنگاران باید در برابر سختی‌ها، حرفه‌ای و تخصصی رفتار کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح ملی آبرسانی  شهرستان بابل از محل سد البرز  با ساخت بزرگ‌ترین تصفیه خانه شمال کشور و خط انتقال 49 کیلومتر در دست ساخت است که تا پایان  اجرا نزدیک به دویست میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

وی افزود: با اتمام این پروژه مشکل  آب شرب بابل برای 50 سال آینده رفع خواهد شد. این طرح تا سه سال دیگر به اتمام می‌رسد.

نیازآذری افزود: سد سجاد رود تحول شگرفی در پایداری و توسعه  اقتصادی، گردشگری  و اشتغال جنوب شهرستان بابل شامل بخش‌های بندپی شرقی، بندپی غربی، بخش مرکزی و بخش گتاب ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: ساخت سد بر روی رودخانه سجادرود بابل برای تامین آب شرب، کشاورزی و صنعتی بخش‌های بندپی شرقی، بندپی غربی، بخش گتاب و بخش مرکزی یکی از طرح‌های زیربنایی مازندران بوده که هم اکنون  عملیات و مطالعات مکان‌یابی، ژئوتکنیک و حفاری از طریق سه دستگاه  در حال اجرا است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسئله توجه به حمل و نقل مهم‌ترین رکن توسعه عمرانی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی هر منطقه‎ای محسوب می‌شود، تصریح کرد: از مهم‌ترین برنامه ما در آستانه تدوین برنامه ششم چشم‌انداز توسعه شهرستان در آینده نزدیک در کنار 15 پروژه ملی و 315 پروژه استانی با اعتبار هزار میلیارد تومان که در دست اقدام داریم، تبدیل بابل به هاب اتصال شریانی کردن جاده فیروزکوه به بندپی و اتصال طرح راه‌آهن شهری تهران، رودهن، آمل به بابل است.

نیازآذری احداث فرودگاه احمدکلا را از ضروریات مازندران برشمرد و گفت: احداث این فرودگاه یک میلیون و 700 هزار نفر را پوشش خواهد داد که اگر در منطقه احمدکلا محقق نشود گاودشت بابل مکان مناسب این طرح معرفی می‌شود.

Portal Administration 7.421875E-02 ITShomal.com