جمعه 31 شهريور 1396

گزیده ای از سخنان نماینده بابل در نشست خبری/بابل به هاب ارتباطی شمال کشور در حوزه حمل ونقل تبدیل شود

1-       تکریم خبرنگاران تکریم اندیشه ،منطق و حکمت است وخبرنگاران دربیان مشکلات ،تنگناها وتوانمندی ها بایدحرفه ای و تخصصی رفتارکنند تا موثرباشند.

2-       اینجانب  در سه سال گذشته  در فرصت ها و تربیون های مختلف سعی کردم صدای رسای مردم حوزه انتخابیه باشم  و از همه ظرفیت ها و فرصت ها برای پیگیری مشکلات شهرستان از هیچ کوششی دریغ نکردم. شما می دانید دوره نمایندگی نهم کشور با مشکلات عدیده داخلی و خارجی مواجه بود و خزانه کشور خالی. اما در همین شرایط تلاش کردم ظرفیت نمایندگی مجلس را برای کارهای خرد و کلان شهرستان بسیج نمایم.

3-       اینجانب با سی سال تجربه مدیریتی و اجرایی  در امر نمایندگی مردم تنها نبوده و نیستم و گروهی از مدیران وکارشناسان  زبده و با تجربه در دفتر مرا یاری و مشورت می دهند واینجانب با پشتوانه علمی و کارشناسی  نخبگان و خبرگان اجرایی حضور پرنشاط و قوی در پارلمان و حوزه انتخابیه داشتم و دارم و اگر خدا بخواهد و مورد عنایت مردم باشم  روند خدمت گذاری را در پارلمان ادامه خواهم داد.

4-        بنا دارم با هدف توسعه همه جانبه بابل  با کمک نخبگان و مسوولان  و حمایت مردم شریف چند طرح بزرگ و زیربنایی جدید را پیگیری نماییم و تلاش داریم با ملی سازی شرایط منطقه، بابل را به«هاب ارتباطی شمال کشور در حوزه حمل ونقل » تبدیل نمایم .

5-       شهرستان بابل با توجه به پیشنیه تجاری و تاریخی خود مستعد هاب ارتباطی می باشد چون همه زمینه ارتباطی دارد وهم در بخش های مختلف  دانشگاهی ، فناوری، علمی،آموزشی ،درمانی ،تجاری ،فرهنگی ،کشاورزی ،صنعتی ،  گردشگری ،معدنی  و خدمات فنی و مهندسی  پتانسیل های فراوانی دارد .

6-       در آستانه بررسی برنامه ششم توسعه مرکزپژوهش و توسعه دفتر اینجانب در آتیه نزدیک همایش « بابل 1400» را با حضورکارشناسان و مسوولان برگزارمی نماید.

7-       من بارها از طریق نطق ،تذکر، سوال ، مکاتبات ،مصاحبه رسانه ای و در جلسات مختلف  ضمن طرح مشکلات و انتظارات انتقاداتم را به صورت کارشناسی و معقول بیان کردم. وبر سر منافع و مصالح نظام و مردم با هیچ کس تعارف نداریم و خظ قرمز من منویات رهبری ومنافع مردم هست. چون یک کارشناس خبره در نظام هستم اسیر هیجانات وبازی های سیاسی نمی شوم.

8-        درسال انتخابات هستیم ضمن تشکر از همه کاندیداهایی که با حضور خود تنور انتخابات را گرم می کنند انتظاردارم اخلاق انتخاباتی و رقابت دوستانه را فراموش نکنند وبرای رسیدن به جایگاه مجلس خدمات نظام را زیرسوال نبرند و موجب چند دستگی مردم نشوند.

9-       بابل در پیوست قانون بودجه دارای 15 طرح ملی و 315 طرح استانی  با هزار میلیارد تومان اعتبارقرار هست و باید تلاش کنیم ضمن تکمیل این طرح ها مجوز طرح های زیربنایی جدید را از دولت و مجلس بگیریم.

 

 

حسین نیازآذری نماینده بابل اعلام کرد:

بابل به هاب ارتباطی شمال کشور در حوزه حمل ونقل تبدیل شود

 

به همت حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی مراسم تجلیل از خبرنگاران در محل تصفیه خانه در دست احداث شهرستان  بابل برگزار شد.

در این مراسم نماینده بابل ،17 مرداد روز شهادت خبرنگار شهید ایرنا ، محود صارمی و روز خبرنگاررا به خبرنگاران تبریگ گفت ونقش خبرنگاران  و رسانه های گروهی رادرعصر حاضر در هدایت و تنویر افکار عمومی  بسیار اثرگذارتر از ابزارنظامی دانست و افزود:خبرنگاران به عنوان رکن مهم جامعه مدنی نقش مهمی در تحولات سیاسی،اجتماعی و اقتصادی  هرجامعه دارند.

نیازآذری درادامه خاطر نشان ساخت : خبرنگاران به  عنوان امین مردم و مشاور مسوولان  رابط هوشمند و معتمد جامعه هستند و همه مردم و مسوولان بایداین جایگاه را تکریم کنند. وی افزود: در حقیقت تکریم خبرنگاران تکریم اندیشه ،منطق و حکمت است وخبرنگاران دربیان مشکلات ،تنگناها وتوانمندی ها بایدحرفه ای و تخصصی رفتارکنند تا موثرباشند.

 

عضو مجمع نمایندگان مازندران در خانه ملت با بیان اینکه در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی کشورهستیم و سیاست های کلی برنامه را مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند ،انشالله مجلس شورای اسلامی لایحه تقدیمی دولت را در این زمینه بررسی  و تصویب خواهد کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس  با طرح منطق آینده نگری و آینده گرایی تاکید کرد مطابق اسناد بالادستی باید از ظرفیت های قانونی  استفاده بهینه نماییم. وبسیاری از پروژه هایی که الان  در پیوست قانون بودجه دارای ردیف اعتباری می باشد زمینه مطالعاتی و پیگیری های چند ده ساله دارد و اشاره کردهمین مرکز که امروز حضوردارید حاصل سالهاتلاش کارشناسی و پیگیری های اجرایی است.

نیازآذری با اشاره اینکه توسعه در ایران  محصول چانه زنی است گفت ما باید از طرق مختلف فرصت ها ،ظرفیت ها ،مشکلات و توانمندی های منطقه و شهرستان خود را بیان کنیم تا بتوانیم امکانات بگیریم وشماخبرنگاران هم می توانید در توسعه محیط و منطقه خود نقش اساسی داشته باشید و کمک کار مردم و مسوولین باشید.

 

دبیراسبق مجمع نمایندگان مازندران  در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران پیرامون عملکرد خود در مجلس گفت :اینجانب  در سه سال گذشته  در فرصت ها و تربیون های مختلف سعی کردم صدای رسای مردم حوزه انتخابیه باشم  و از همه ظرفیت ها و فرصت ها برای پیگیری مشکلات شهرستان از هیچ کوششی دریغ نکردم. شما می دانید دوره نمایندگی نهم کشور با مشکلات عدیده داخلی و خارجی مواجه بود و خزانه کشور خالی. اما در همین شرایط تلاش کردم ظرفیت نمایندگی مجلس را برای کارهای خرد و کلان شهرستان بسیج نمایم.

وی ادامه داد: حتما می دانید شهرستان بابل دارای چندمشکل اساسی بود که الحمدالله بسیاری از ناهمواری های اجرای پروژه ها حل شده و امیدواریم با توجه به تحولات سیاست خارجی شرایط داخلی بهتر شودوطرح های توسعه شتاب بیشتری بگیرد.

عضو هیات رییسه مجمع نمایندگان شمال کشور درفعالیت پارلمانی خود تصریح کرد: اینجانب با سی سال تجربه مدیریتی و اجرایی  در امر نمایندگی مردم تنها نبوده و نیستم و گروهی از مدیران وکارشناسان  زبده و با تجربه در دفتر مرا یاری و مشورت می دهند واینجانب با پشتوانه علمی و کارشناسی  نخبگان و خبرگان اجرایی حضور پرنشاط و قوی در پارلمان و حوزه انتخابیه داشتم و دارم و اگر خدا بخواهد و مورد عنایت مردم باشم  روند خدمت گذاری را در پارلمان ادامه خواهم داد.

 

حسین نیازآذری درپاسخ به سوال خبرنگاری که از وی پرسید برای آینده بابل چه برنامه دارید گفت : بنا دارم با هدف توسعه همه جانبه بابل  با کمک نخبگان و مسوولان  و حمایت مردم شریف چند طرح بزرگ و زیربنایی جدید را پیگیری نماییم و خوشبختانه مرکز پژوهش و توسعه دفتر اینجاب مطالعات  لازم را انجام داد و مکاتبات اولیه برای سه گام بزرگ ارتباطی با وزارت راه و شهرسازی انجام گرفت و تلاش داریم با ملی سازی شرایط منطقه، بابل را به«هاب ارتباطی شمال کشور در حوزه حمل ونقل » تبدیل نمایم وبرای این مهم به دنبال اخذمجوز شریانی نمودن جاده بابل ،شیخ موسی و فیروز کوه  ، اتصال راه آهن شیرگاه به بابلکنار و اتصال متروی  رودهن – آمل به بابل  وبا هدف ارتباط مستقل بین مازندران و تهران  از طریق بابل هستیم.

وی در باره اهمیت این طرح خاطرنشان ساخت :درصورت تحقق طرح استراتژیک هاب ارتباطی تحول اساسی در تمامی زمینه اقتصادی ، اجتماعی  منطقه اتفاق خواهد افتاد. شهرستان بابل با توجه به پیشنیه تجاری و تاریخی خود مستعد هاب ارتباطی می باشد چون همه زمینه ارتباطی دارد وهم در بخش های مختلف  دانشگاهی ، فناوری، علمی،آموزشی ،درمانی ،تجاری ،فرهنگی ،کشاورزی ،صنعتی ،  گردشگری ،معدنی  و خدمات فنی و مهندسی  پتانسیل های فراوانی دارد وبه همین منظور و در آستانه بررسی برنامه ششم توسعه مرکزپژوهش و توسعه دفتر اینجانب در آتیه نزدیک همایش « بابل 1400» را با حضورکارشناسان و مسوولان برگزار نماید

 

نماینده بابل در خانه ملت در تاکیدنمود: منطق آینده گرایی به ما می گوید می توانیم با همدلی و پیگیری گام های بزرگ و اساسی برداریم و الان که در شرف تدوین برنامه ششم توسعه هستیم  ضرورت دارد در اسرع وقت سند توسعه  پنج ساله شهرستان بابل را مطالعه و تدوین نماییم وما در نهم خرداد گذشته در جشن بزرگ انسجام  منشورشکوفایی شهرستان بابل را با هدف مطالبه گری ،بیان مشکلات ،طرح توانمندی ها  و دعوت کنشگران توسعه به حرکت آفرینی با حضور با شکوه مردم بابل رونمایی کردیم و انتظار داریم  و مسمم هستیم تا برای رشد و شکوفایی بابل مفاد منشور را عملیاتی نماییم.

نماینده بابل هچنین درباره بخش دیگری ازعملکرد پارلمانی خود اظهارداشت: من بارها از طریق نطق ،تذکر، سوال ، مکاتبات ،مصاحبه رسانه ای و در جلسات مختلف  ضمن طرح مشکلات و انتظارات انتقاداتم را به صورت کارشناسی و معقول بیان کردم. وبر سر منافع و مصالح نظام و مردم با هیچ کس تعارف نداریم و خظ قرمز من منویات رهبری ومنافع مردم هست. چون یک کارشناس خبره در نظام هستم اسیر هیجانات وبازی های سیاسی نمی شوم.

وی در همین رابطه بیان داشت :اگر امروز در پیوست قانون بودجه 15 طرح ملی و 315 طرح استانی  با هزار میلیارد تومان اعتبارقرار دارد باید تلاش کنیم ضمن تکمیل این طرح ها مجوز طرح های زیربنایی جدید را از دولت و مجلس بگیریم.

نیازآذری با تشریح مسئل عمومی شهرستان افزود :ماباید تلاش کنیم شهرستان در آرامش و انسجام باشد و هرگونه تصمیمی که نظم شهرستان را خدشه دار کند نافی منویات مقام معطم رهبری در سال همدلی عمل کرده است ما وقتی از دولت حمایت می کنیم انتظار داریم دولت محترم هم نسبت به وعده های خود درقبال مردم و حوزه انتخابیه وفادارباشد وما از دولت بخاطر کندی طرح کنار گذر جنوبی گلایه مند هستیم و اعتراض داریم.

عضو فراکسیون آب با انتقاد از برخی کم کاری ها متذکر شد :دربخش اداری و اجرایی هم انتظارم دارم دستگاه های اجرایی با نشاط و تحرک بیشتری فعالیت کنند من ضمن تشکراز خدمات دستگاه های اجرایی از کندی و بی حالی برخی مسوولین ناراحت هستم. چرا باید یک استعلام برای سرمایه گذاری ماه هاطول بکشد.

نیازآذری در پایان گفت: درسال انتخابات هستیم ضمن تشکر از همه کاندیداهایی که با حضور خود تنور انتخابات را گرم میکنند انتظاردارم اخلاق انتخاباتی و رقابت دوستانه را فراموش نکنند وبرای رسیدن به جایگاه مجلس خدمات نظام را زیرسوال نبرند و موجب چند دستگی مردم نشوند

شایان ذکر است خبرنگاران رسانه مختلف گروهی پس از جلسه مطبوعاتی ازنزدیک درجریان  روند عملیات اجرایی بزرگترین تصفیه خانه آب شمال کشور قرارگرفتند. با احداث این تصفیه خانه آب شرب شهرهای بابل ، امیرکلا ،بخش بابلکنار وروستاهای جاده گنج افروزتامین می گردد.

Portal Administration 0.1015625 ITShomal.com