جمعه 31 شهريور 1396

پیام نیازآذری به مناسبت آغاز سال جدید تحصیلی

بهارعلم و دانش  شروعی ستودنی در ماه مهر خواهد داشت  و طالبان علم و معرفت از مدرسه تا دانشگاه  همگام با آهنگ مهر شور و نشاط  خاصی به جامعه می بخشند. همواره علم آموزی و گفتمان علم پروری در آموزه های دینی ،ملی و انقلابی  ما مورد توجه و تاکید بوده و نهاد تعیلم و تربیت  و جامعه دانشگاهی   دراس جامعه قراردارد.

بدون شک پیشرفت و تعالی جامعه مرهون دانشمندان و کوشش استادان ، فضلا، معلمان و مربیان  هر کشور است. فرهیختگانی که در راه تعلیم و تربیت آینده سازان ایران اسلامی چون شمع می سوزند تا محفل بشریت را روشنی بخشند. ودر دیگر سو دانش آموزان ، طلاب و دانشجویان قرار دارند که با استفاده از فرصت مغتنم زندگی به علم آموزی و دانش افزایی می پردازند.

بی تردید در این برهه از تاریخ مسوولیت همه اقشار جامعه آموزشی  و دانشگاهی چه در مدارس یا دانشگاه  هایا حوزه های علوم دینی رسالتی بس خطیر و حساس است. روند تغییرات پرشتاب علم و دانش و گسترش روزافزون تکنولوژی  و فناوری  ایجاب می نماید برای ساختن و توسعه  میهن عزیز  و دست یابی به مرزهای دانش  کوشش جهادگونه داشته باشیم. کوششی که طی سالهای دفاع مقدس  خنیاگران عشق و حقیقت مکتب ساز شدند و در کلاس  رشادت وشهادت پیشتاز گردیدند.

اینجانب با گرامی داشت مقام شامخ شهدا درهفته دفاع مقدس و تکریم  خدمات تمامی ایثارگران وظیفه خود می دانم از همت بلند جامعه علم و عالم ، فرهیختگان  دانشگاهیان، فعالان دستگاه تعلیم تربیت ، استادان ، معلمان  و کادراداری  کهدر امر تعالی علمی ،فرهنگی و آموزشی جامعه گام برمی دارند سپاسگزاری نمایم و آرزو نمایم سال تحصیلی 95-94 سالی مشجون از توفیق و سرافرازی برای همگان باشد.

مجلس شورای اسلامی بادرک عمیق از اهمیت جایگاه علم و دانش  و فرهنگ حمایت از نهادهای علمی و آموزشی  .و برنامه های توسعه  دانش را سرلوحه تصمیمات خود دارد و برازوم توجه به معیشت و  منزلت دانشگاهیان و فرهنگیان تاکید می نماید.

درپایان ضمن تشکر از خیران نیک اندیش که همیار دولت  و جامعه  در ارتقای امور آموزشی هستند از اولیا  و خانواده های گرامی می خواهم در رصد برنامه های آموزشی و فرهنگی فرزندان خود  اهتمام جدی داشته باشند و منویات علم گرایانه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی را درتحقق شعار« همدلی دولت و ملت »با ارتباط موثر با مدارس و دانشگاه ها عینیت بخشند.

Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com