پنجشنبه 30 شهريور 1396

نیاز آذری : بابل مرکز تجارت کشور های حاشیه دریای خزر شود

با توجه به پیشینه تاریخی وتوانمندهای اقتصادی ،شهرستان بابل می تواند مرکز مبادلات تجاری کشورهای حاشیه دریای خزرگردد
حسین نیازآذری نماینده بابل در مجلس شورای اسلامی گفت : تفکرآینده گرایی ، شرایط پسا تحریم ،اقتصاد مقاومتی و برونگرایی ایجاب می کند تولیدگران وفعالان اقتصادی بدنبال اهداف صادراتی و تجارت بین الملل باشند.
نماینده شهرتاریخی و تجاری  مازندران با اشاره به هفتمین اجلاس مشترک مدیران بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر درهتل سالاردره ساری و طرح ایجاد مرکز بین الملل تجاری مشترک به سرمایه گذاران ،تجارو فعالان اقتصادی توصیه کرد بدلیل ویژگی های تاریخی ،جغرافیایی،دسترسی های ارتباطی و امکانات مناسب شهرستان بابل را برای تجارت ،تبادل کالا و خدمات مدنظر قراردهند.
نیازآذری درهمین حال از مسوولان شهرستان بابل خواست برای جلب سرمایه گذارو ایجاد" هاب" تجاری سیاستگذاری و برنامه ریزی نمایند.
نماینده بابل باتاکید برفضای مناسب تجاری در کشورهای حاشیه دریای خزر تصریح کرد برونگرایی و تفکرصادراتی زمینه برون رفت از شرایط رکودو رهیافت بسوی رونق اقتصادی می باشد.
نیازآذری با انتقاد از عدم راه اندازی دفتر اتاق بازرگانی در بابل گفت علیرغم هماهنگی های قبلی اتاق بازرگانی مازندران در گشایش دفتربابل همکاری ندارد و متاسفانه مسوولان شهری علیرغم مزیت های تجاری و اثربخشی  دفتر اتاق کم توجهی می کنند.
نیازآذری ادامه داد زمینه ها و ظرفیت ها برای رونق تجاری و اقتصادی در شهرستان بابل  بسیارمناسب است و مدیران اجرایی نباید فرصت سوزی کنند و انگیزه های لازم برای تجار و بازرگانان رابیش از پیش فراهم نمایند.
نماینده بابل در خانه ملت تجارت را "برند" این شهرستان ذکر کرد و ابراز امیدواری کرد با همکاری مسوولان استانی و شهری بزودی دفتر"اتاق بازرگانی بابل" با هدف جهش صادراتی و رونق تجاری و اقتصادی گشایش یابد.

 

کانال اطلاع رسانی حاج حسین نیاز آذری:@hosseinniazazari
Portal Administration 0.0546875 ITShomal.com