سه شنبه 04 مهر 1396

بازدید نمایندگان حوزه آبریز سد هراز از روند عملیات اجرایی سد با حضور مسئولین وزارت نیرو

 

تأمین صد هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی مازندران از آب زراعی

 

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: مسئولان باید بر اساس منویات رهبر انقلاب اسلامی در راستای اقتصاد مقاومتی گام بردارند و بررسی مشکلات و تسریع در عملیات ایجاد سد هراز نمونه‌ای از این بیانات مقام معظم رهبری است.

حسین نیازآذری افزود: پروژه بزرگ و ملی سد مخزنی هراز اقدامی حیاتی و مهم است که می‌تواند در بخش کشاورزی و تأمین آب استان مازندران تحول ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه مازندران دارای 230 هزار هکتار اراضی شالیزاری و کشاورزی است، تصریح کرد: هم‌اکنون 44 درصد از برنج مورد نیاز کشور از مازندران تأمین می‌شود و این مهم نشان می‌دهد که باید مسئولان کشوری به این استان نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از سد هراز بیش از یک‌هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران از آب زراعی تأمین می‌شود که این امر بالاترین میزان بهره‌وری است.

این مسئول با تاکید بر اینکه پنج نماینده مازندران در مجلس شورای اسلامی برای سرعت در عملیات اجرایی سد هراز توان خود را به‌کار می‌بندند، بیان کرد: نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در این بین تلاش و جدیت ویژه‌ای برای تأمین اعتبارهای لازم برای پروژه‌های بزرگ محور هراز و سد مخزنی دارد.

نیازآذری با اشاره به اینکه بابل دومین بهره‌بردار از سد هراز در زمینه کشاورزی و آب شرب محسوب می‌شود، ادامه داد: باید از همه توان و ظرفیت مسئولان در این پروژه استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه همه نمایندگان با یک نگاه و یک نظر برای عملیاتی شدن سد هراز تلاش دارند، اضافه کرد: با استفاده از تمام توان‌های مالی و استفاده از ظرفیت‌های دولت امیدواریم این پروژه ملی تا دو سال آینده عملیاتی شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پروژه‌های زیردست سد هراز هم باید تا زمان افتتاح آن آماده بهره‌‌برداری شود، گفت: پروژه‌های زیادی در زیر دست سد هراز نظیر تصفیه‌خانه، شبکه‌های آب‌رسانی و نیروگاه وجود دارد که مسئولان آب منطقه‌ای و پیمانکار مجموعه با اطلاع‌‌رسانی به نمایندگان مجلس زمینه را برای ایجاد پیوست در قانون بودجه کشور مهیا کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به تجربیات گذشته دیگر نباید در مازندران شاهد افتتاح پروژه‌ای باشیم که امور زیر دست آن چندین سال بعد از افتتاح تکمیل شوند.

نیازآذری در پایان گفت: فاینانس یکی از مهم‌ترین محل‌های اعتباری برای سد هراز است که مسئولان باید سعی کنند از این محل بهره‌مند شوند.

 

 

آلبوم تصاویر بازدید نمایندگان حوزه آبریز سد هراز از روند عملیات اجرایی سد با حضور مسئولین وزارت نیرو

 

کانال اطلاع رسانی حاج حسین نیاز آذری:@hosseinniazazari
Portal Administration 0.0703125 ITShomal.com