جمعه 31 شهريور 1396

افتتاح اتاق بازرگانی شهرستان بابل

دفتر اتاق بازرگانی مازندران در بابل افتتاح شد

دفتر اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی مازندران روز پنجشنبه با حضور جمعی از مسئولان استانی و محلی در شهرستان بابل آغاز به کار کرد.

 

فرماندار بابل در آیین افتتاح این دفتر گفت : اتاق بازرگانی مهم ترین پارلمان بخش خصوص در اقتصاد است که می تواند در رونق همه جانبه اقتصاد نقش تاثیرگذاری داشته باشد.
محمد تقی عباسپور افزود : شهرستان بابل با پیشینه تجارت که حتی نامش هم زمانی بارفروش بود ، آغاز به کار اتاق بازرگانی بسیار ضروری بود.
وی ادامه داد : شهرستان بابل که در ابعاد مختلف اقتصادی، مالی، علمی، دانشگاهی و پزشکی حرف های زیادی برای گفتن دارد نیازمند یک جهش اقتصادی است.
عباسپور گفت : به نظر کارشناسان و با توجه به حجم بالای نقدینگی اتاق بازرگانی می تواند در ساماندهی و هدفمند کردن اقدامات اقتصادی و تجاری تاثیرگذار باشد.
وی افزود : قدمت شکل گیری اتاق بازرگانی در ایران به سال 1305 برمی گردد ، اما در بابل خیری به نام شفیع زاده در سال 1310 زمینی را به نیت احداث این اتاق در وقف کرده بود .
او ادامه داد : شهرستان بابل مدیون خیرین بزرگ و دوراندیشی است که با نگاه بلند خود زمینه ها و زیرساخت های پیشرفت را برای این شهستان فراهم کرده اند.
فرماندار بابل گفت : این شهرستان دارای مزیت های صادراتی خوبی در بخش کشاورزی، محصولات باغی و تجارت است که اتاق بازرگانی می تواند در رونق این امر تاثیرگذار باشد.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی هم گفت : اقتصاد تولیدمدار تنها راه توسعه پایدار کشور است و این کلید واژه را همه باید در جامعه نهادینه کنیم.
حجت الاسلام علی اکبر ناصری افزود : با توجه به نوسانات قیمت نفت و تاثیر آن بر اقتصاد کشور بهترین زمان ممکن است که همه تلاش کنیم تا اقتصاد تولید مدار و حمایت از تولید کنندگان داخلی را در عمل نه در شعار سرلوحه کار خود قرار دهیم.
وی ادامه داد : بعد از برجام و رفع تحریم ها باز هم ما باید به تولید کنندگان داخل توجه داشته باشیم و نگاه ما به کشور های دیگر نباشد .
ناصری گفت : با توجه به بازار خوب و پایدار آسیای میانه که می تواند پذیرای محصولات باغی ، دام و طیور و قسمت ها و بخش های دیگر استان باشد ، اتاق بازرگانی می تواند زمینه این امر را فراهم کند.
وی افزود : علاوه بر حمایت از تولید کنندگان، ورود کالاهای قاچاق در کشور بسیار نگران کننده است و این امر به اقتصاد کشور ضربه وارد می کند.
او ادامه داد : کشور ما با دارا بودن نیروهای خلاق و تحصیل کرده نیاز اساسی به اشتغال دارد و برای رفع این مشکل ضرورت دارد بخش خصوصی ورود یابد.
ناصری گفت : افتتاح اتاق بازرگانی در بابل که یک پیشینیه تجارتی دارد باید صادرات را ملاک برنامه های خود بداند و برکاهش واردات تاکید داشته باشد.
دیگر نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز گفت : اولین مولفه توسعه پایدار برای یک کشور نیروی انسانی است که شهرستان بابل این ظرفیت را دارد .
حسین نیازآذری افزود : برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال باید زیرساخت های مناسب فراهم شود و افتتاح اتاق بازرگانی در بابل یکی از اقدامات مهمی است که می تواند در توسعه متوازن شهرستان مناسب باشد.
وی ادامه داد : متاسفانه در یک جنگ نابرابر اقتصادی قرار داریم و همه باید به این باور برسیم که با حمایت از تولید کنندگان می توانیم مستقل باشیم.
این نماینده مجلس گفت : با توجه به جدی شدن بحث منطقه آزاد در مازندران اتاق بازرگانی می تواند نقش بسزایی در صادرات شهرستان داشته باشد.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

 

گالری تصاویر

Portal Administration 3.588867E-02 ITShomal.com